tihd1.jpg

Değerli Üyelerimiz,

Dünyaca ünlü, uzun yıllardır Almanya’nın Hannover şehrinde yaşamakta olan İranlı beyin cerrahı Sn. Prof. Dr. Mecid SAMİİ geçtiğimiz hafta sonu Dünya Beyin Cerrahisi Kongresi için İstanbul’da idi.

Derneğimiz üyesi aynı zamanda Amerikan Hastanesi doktorlarından ve Koç Üniversitesi Öğretim Üyesi Sn. Prof. Dr. Mehdi SASANİ günlerdir ailece yaptıkları organizasyon ve koordinasyonla hocaların hocası Prof. Dr. SAMİİ’yi İstanbul’da yaşayan mukim İranlı Doktor, Hayırsever, tüccar ve aileleriyle Levent Mövenpick Hotel’de bir araya getirdi.

Bu anlamlı ve önemli gecede Prof. Dr. Mehdi SASANİ, misafir hocanın hayat hikâyesini, başarı dolu çalışmalarını gerek sözlü ve gerekse ekranda sunum şeklinde tanıtarak  yaptı.

Prof. Dr. SAMİİ yaptığı konuşmayla bir araya gelen topluluğumuz insanlarına şükranlarını dile getirdi, masaları teker teker ziyaret ederek davetlileri onurlandırdılar.

Etkinlik  altta  görüldüğü üzere İran Basınında da yer buldu.

Gecenin geç saatlerine kadar devam eden programı topluluğumuza mensup bir çok kişi müzik ve dans alanında kendi kişisel becerilerini ortaya koyarak geceye renk kattılar.

Gecede ortaya konan tablo son yıllarda özlemle arzu ettiğimiz tablolardan biriydi. Umarız bu gibi etkinlikler Prof Dr. Mehdi SASANİ  Hocayı da örnek alarak  zamanla hız kazanıp topluluğumuzun manevi dayanışmasına , yeni dostlukların oluşmasına ve kaynaşmasına örnek bir çalışma ve vesile olur.

Etkinlik hediye takdimi sonrası sona erdi.

Bu gecenin düzenlenmesinde büyük emek ve özveri ortaya koyan Üyemiz Sn. Prof. Dr. Mehdi SASANİ’ yi kutluyor, bilim ve tıp dünyasındaki başarılarının devamını diliyoruz.

Ayrıca topluluk insanlarımızın bir araya gelerek buluşmasına  vesile olan Prof. Dr. SAMİİ’ye de sağlık ve başarı dolu bir yaşam temenni ediyoruz.

Saygılarımızla

Türkiye İranlılar Hayır Derneği

Yönetim Kurulu ve Başkan

M. İbrahim BURHANETTİN