tihd1.jpg

     Değerli Üyelerimiz,

2013 yılı  çalışma  dönemimizin ilk çeyrek döneminde   yapmış  olduğumuz  bazı  faaliyetlerimizi Yönetim Kurulu  olarak; siz değerli üyelerimizle  paylaşmak istedik.

     Üsküdar Seyyid Ahmet   Deresi Mescidimizin ve Kabristanımızda 2012 yılında başlattığımız doğalgaz çalışmalarımız gasilhane, çay ocağı, kabristanda bulunan iki lojmanımıza doğalgaz tesisatı çektirilmiş  ve gaz bağlanımı tamamlanmıştır.

    Yine Seyyid Ahmet Mescidimiz de başlattığımız  yeniden şekillendirme, çevre düzenleme  ve genişletme   çalışmalarımız aşağıdaki listede bilgilerinize sunulmuştur.

  1.      Yeni şadırvan yapımı,

  2.      Camii dış duvar mermerlerinin yeniden şekillendirilmesi,

  3.      Mescide yapışık tarihi çeşmenin onarımı,

  4.      Caminin mevcut pencerelerinin  ve kadınlar kısmının ahşap tavanının yeniden yapılandırılması,

  5.      Cami önü ve bahçenin mermer ve seramiklerle  düzenlenip, yeniden  restorasyonu,

  6-      Üzerinde uzun bir müddettir çalışılan  mevcut tuvalet arkasındaki  arazimizin  kullanılabilir  bir  hale getirilerek  mezarlık olarak parselasyonu, halen devam etmektedir. 

           Bu çalışmalarımızın toplam maliyeti 250.000-TL olmaktadır.

   Değerli Üyelerimiz,

Çalışmalarımız tamamlandığında başta merhum Dernek kurucularımız olmak üzere, derneğimiz ve vakfımıza hizmet vermiş, katkı sağlamış ve ahirete göç etmiş   üyelerimizin  ruhlarına ithafen sizlerin de katılımıyla Kuran-ı Kerim okutularak  bir  açılış yapılması planlanmaktadır.

  Arzu eden üyelerimizin meblağ ne olursa olsun, bu kutsal çalışmada benim de bir tuzum olsun deyip katkı yapmayı dilerse aşağıda yazılı olan dernek banka hesabımıza veya makbuz karşılında bağış yapabilirler. 

  Unutmayalım; birlik beraberlik, dayanışma, kültür, kaynaşma, gelenek ve göreneklerimizin temel dayanağı olan, manevi değerlerimizin  bugüne dek yaşatılmasında büyük öneme haiz  Dernek ve Vakfımız  siz değerli üyelerimizin maddi  ve manevi destekleriyle ayakta durmaktadırlar.

  Bu vesileyle tüm üyelerimize işlerinde   hayır ve bereket; yaşamlarında  ise sağlık  ve huzur dolu bir  ömür dileriz

Saygılarımızla

Türkiye İranlılar Hayır Derneği

Başkanı ve Yönetim Kurulu

                                M. İbrahim BURHANETTİN

 

 

 

 

 

YAPI KREDİ BANKASI

TÜCCARBAŞI ŞUBESİ(649)

HESAP NO: 70624138

 

İBAN NO:TR06 0006 7010 0000 0070 6241 38