tihd1.jpg

Prof. Dr. Mehdi Sasani     Beyin, Sinir ve Omurilik Cerrahisi (Nöroşirürji)
   GSM: +90 532 417 17 82 
   E-mail:  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

 

Doç. Dr. Mehdi Sasani, 1963 yılında Tebriz, İran’da doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini 1981’de tamamladı. 1985 senesinde yüksek eğitim içinTürkiye’ye geldi ve aynı sene Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde eğitime başladı ve 1991’de Tıp Fakültesinden mezun oldu.

Nöroşirürji uzmanlık eğitimini Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda 1992-1997 tarihleri arasında tamamladı. 2011 yılında doçent oldu. 

 

Dr. Cafer Abbasoğlu

 

1958 yılında Maku’de doğan Cafer Abbasoğlu 1987 senesinde İ.Ü.  Cerrahpaşa tıp Fakültesinden mezun oldu. 1987-1994 İ.Ü.Cerrahpasa Tıp Fakultesı Hastanesı ,Hasekı Kardıyolojı, Koşuyolu Kalp Araştırma Hastanesi’nden uzmanlıklarını aldı. 1994- 1995 arasında  Hareheld Hospital Midel Sex Londra’da  homograft, transplantasyon ve koroner cerrahisinde çalışmalarda bulunduktan sonra 1995-2001 yılında  İstanbul Florence Nigthtingale Hastanesinde Prof. Dr. Bingür Sönmez ile kalp ve damar cerrahisinde önemli çalışmalarda bulundu.

Seyed Mohammed Kazem Massoumi Lari

 

 

 

 

 

 

 

12 Eylül 1933 yılında  Kermanşah’a bağlı Kagaver  ilçesinde dünyaya geldi. İlk okulu doğduğu şehirde, ortaokulu Bağdat  Şerafet Lisesi’nde, liseyi de Tahranda  Ferdovsi Lisesi’nde tamamladı. Yüksek tahsilini Türkiye’de yaptı. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji bölümünden  mezun oldu. 1958- 1975 yılları arasında  İran İlkokulu’nda (Debistani İranian) öğretmenlik, 1975 -1980 Yılları arasında da aynı  okulda okul müdürlüğü yaptı.

Ziver Ziyathan

Bu ay, bütün hayatını Türk iyede yasayan İranlı çocuklara adamış, İran ilkokulundayken hepimizin gönlünde taht kurmuş, bugün  aramızda olmayıp  ebediyete intikal etmiş bir büyüğümüzden Ziver hanımdan yani Ziver Öğretmen'den bahsetmek istiyoruz.

Mehmet İbrahim Burhanettin

 

Bu ayki yaşam çizgilerindeki konuğumuz derneğimize ve vakfımıza uzun yıllardır hizmet etmekte olan, derneğimizin bugünkü saygın konumuna ulaşmasında büyük emeği geçen değerli büyüğümüz M. İbrahim Burhanettin’in kısa yaşam öyküsünü size vermeye çalışacağız.                    

 Abdülbaki Gölpınarlı 

Bu ayki yaşam çizgılerıne  konuk olarak  yıllar önce aramızdan ayrılan ve vasiyeti üzerine Seyid Ahmed Deresi Kabristanı’na gömülen  İran Kültür ve Edebiyatına ve camiamıza  büyük emeği geçen değerli büyüğümüz Prof. Dr Abdulbaki Gölpınarlı’ya ayırdık.

Hukuk Müşavirimiz Av. Yusuf Şen 

1929 İzmir doğumlu. İki yaşından beri İstanbul da yaşamakta.Iranın Batı Azerbaycan bölgesindeki Khoylu Mehmet Ali AFRUŞEH in oğludur.