tihd1.jpg


Mezun olduğu yıldan itibaren İstanbul da serbest avukatlık yapmakta ve aynı yıldan itibaren Türkiye İranlılar Hayır Derneğinin fahri hukuk müşavirliğini yürütmektedir. 

Av.Yusuf Şen uzun yıllardır kesintisiz olarak Derneğimiz ve Vakıf genel kurullarında ve istişare toplantılarında Divan başkanlığı görevine seçilerek kongrelerimizi yönetmektedir. Türkiye İranlılar Hayır Derneğine çok genç yaşta katılmış üyelerimizden biridir.
Mesleki kariyeri bilhassa ticari iş sahasında ağırlık kazanmıştır.

Özellikle Seyyid Ahmed Deresi ve Valide hanı ile ilgili derneğin gayri menkullerini derneğimiz namına sahiplenme ve tapularını derneğe kazandırma işlerinde çok emek ve önemli katkıları oldu.Hukuki yönden Vakıf Cemaatleri ile ilgili yazdığı bir kitap ve makalesi vardır.

Av. Yusuf Şen Almanca bilmekte olup evli ve 1 çocuk sahibidir.En büyük tutkusu İstanbul Erkek lisesi olmasından dolayı İstanbul sporlu oluşudur ayrıca koyu bir Fenerbahçe taraftarıdır.

Son olarak 2006 Dernek genel kurulumuzda derneğe verdiği hizmet ,katkı ve emeklerden dolayı 2006 Dernek Yönetim Kurulunca plaketle ödüllellendirilmiştir.

Derneğimizin ve Vakfımızın dün olduğu gibi bugünde ; 50 yılı aşkın bir süredir hukuki sorunlarında, toplantılarılarında tüzük ve yönetmenliklerimizin güncellenmesinde hep yanımızda yer alan ,katkılarını esirgemeyen Av. Yusuf Şen e teşekkürü bir borç biliyoruz

                     Türkiye İranlılar Hayır Derneği